در این طبقه دروس متنوعی قرار دارند که استفاده از آنها برای عموم رایگان است.

دین مبین اسلام غیر از مذاهب رسمی شناخته شده، از سوی یک فرقه به نام وهابیت نیز به جهان معرفی شده که این فرقه به علت برخورداری از سرمایه های نفتی عربستان و حمایت دول غربی بسرعت خود را در افکار جهانیان مطرح نموده است. بر هر مسلمان و خصوصاً شیعه اهل بیت ع لازم است شناخت کافی نسبت به افکار این فرقه و شبهات آنها در مورد عقاید شیعه بدست آورد. استاد بزرگوار آقای دکتر محمد اسدی گرمارودی در چند جلسه برای دانشجویان مقیم امریکا ضمن تشریح تاریخچه شکل گیری این فرقه و افکار بنیانگذار آن، بطور علمی و تحلیلی عقاید آنان را مورد نقد و بررسی قرار داده است. نوار صوتی این جلسات توسط مرکز آموزش مجازی صنعتی بصورت دروس آموزش مجازی تبدیل و هم اکنون در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است. اعتقاد ما بر این است که تبدیل نوارهای صوتی سخنرانی استاد به دروس مجازی می تواند باعث ماندگاری بیشتر مطالب در یاد و حافظه فراگیران شود. 

این درس پایه و اساس تفکر افرادی را می سازد که قرار است در جوامع صنعتی و فراصنعتی، با استفاده از جهان بینی خود نقش آفرینی کنند. این نقش آفرینی می تواند در جایگاه مدیر، مهندس، تکنسین، سرپرست، کارمند و کارگر باشد. حتی برای سایر حرفه ها و کسب و کارها نیز داشتن جهان بینی صنعتی به درک وضعیت موجود و برنامه ریزی برای آینده کمک بسیاری می کند. به تمام افرادی که می خواهند سایر دروس مرتبط با تولید و صنعت را بگذرانند توصیه می کنم قبلاً این درس را با دقت مطالعه کنند. دیدگاههای الوین تافلر بیش از نیم قرن است که در مطالعات آینده پژوهی و برنامه ریزی در کشورهای صنعتی و پیشرفته غربی و اقتصادهای بزرگ مانند چین مورد استفاده قرار گرفته است.

در یک طبقه بندی کلی علم اقتصاد را به دو شاخه اصلی طبقه بندی می کنند، اقتصاد خرد و اقتصاد کلان. این درس مربوط به اولین جلسه آموزش حضوری درس اقتصاد خرد در دانشگاه MIT  می باشد که توسط مرکز آموزش مجازی صنعتی بصورت آموزش مجازی تولید و ارائه گردیده است. استاد در جلسه حضوری از هیچگونه وسایل کمک آموزشی استفاده نکرده و تنها مطالب مورد نظرش را روی تخته سیاه یادداشت می کرده است. فایل پاورپوینت و عکس ها و متن هایی را که ملاحظه می کنید توسط مرکز آموزش مجازی صنعتی تهیه شده اند. به نظر ما محتوای آموزش حضوری اگر در قالب آموزش مجازی تهیه شود می تواند بهتر درک شده و در ذهن فراگیر ماندگارتر باشد.